Wypoczynki wiklinowe do salonu

Wiklina jest ponadczasowa. Ludzie zachwycają się nią już od dawna i nic dziwnego, wszak poza rewelacyjnym wyglądem przedmiotów czy mebli, dochodzi jeszcze praktyczność i trwałość. Wbrew pozorom przedmioty z wikliny nie odginają się ani nie urywają pod wpływem ciężarów. Jeżeli urządzacie swoje mieszkanie w stylu ekologicznym czy rustykalnym, warto zaopatrzyć się w jakieś wiklinowe drobiazgi lub najlepiej meble. Możecie zaprojektować całą sypialnię z wikliny, a także ogród czy salon. Wypoczynki z wikliny wyglądają niezwykle elegancko i stylowo, ponadto sprawiają, że wnętrze jest nastrojowe i przyjazne. Jeżeli nie chcemy mieć w pomieszczeniu samych elementów z wikliny, do wypoczynku śmiało możemy dołączyć meble z drewna, czy puchate, jasne dywany.

Wiklinowy wypoczynek pasuje do każdego charakteru wnętrza i do każdego koloru ścian, gdyż możemy wybrać kolor mebli (białe, czarne, niemalowane) oraz poduszek, które na nich umieścimy. Dzięki poduszkom meble nabierają jeszcze więcej elegancji i wyglądają, jak prawdziwy wypoczynek, a nam i naszym gościom jest niezwykle wygodnie. Ciemne meble nadadzą wnętrzu eleganckiej surowości, białe delikatności, natomiast tradycyjna, niemalowana wiklina pasuje do każdego rodzaju wnętrza, nadaje mu bowiem przytulny i nastrojowy charakter.

Możecie nabyć gotowe komplety, w skład których wchodzą zazwyczaj dwuosobowa sofa,  dwa fotele i ława. Czasem komplet wyposażony jest jeszcze w mały wiklinowy stolik z szybą, który można umieścić przy fotelu bądź sofie, a także puf. Jeżeli macie dużo wolnej przestrzeni w salonie, warto wybrać taki rozbudowany komplet. Będzie prezentował się bardzo gustownie, a duża ilość mebli sprawi, że pomieścicie nawet większą ilość gości.

Mając do czynienia z niewielkim salonem, lepiej wybrać mniejszy komplet, który składa się z dwuosobowej sofy, dwóch foteli oraz ławy/stolika. Wybierając komplet z wikliny niemalowanej i malując ściany na jasny kolor, sprawicie, że wasz salon optycznie się powiększy. Jeżeli postawicie jeszcze na puchowy, jasny dywan pasujący do jasnych poduszek wypoczynku oraz drewniane regały z książkami i mnóstwo roślin doniczkowych, sprawicie, iż salon stanie się niezwykle sympatycznym i przyjaznym, ciepłym miejscem, w którym będziecie chętnie spędzać czas.

Możecie wybrać też komplet składający się z dwóch sof (dwuosobowych) i ławy bądź stolika. Sofy najlepiej ustawić prostopadle do siebie, a pośrodku postawić stolik.

Kolor poduszek w wypoczynku zależy od was. Zazwyczaj w zestawie znajdują się białe, które idealnie pasują do koloru wikliny, jednakże równie dobrze możecie dokupić poduszki w innym kolorze, lub we wzory (np. wiosenny wzór – kolorowe kwiaty).

Oczywiście możecie także sami stworzyć sobie niepowtarzalny wiklinowy komplet. Obecnie istnieje ogromny wybór sof, foteli, ław oraz stolików, zatem na pewno znajdziecie coś dla siebie, a dobranie podobnego wzoru wszystkich mebli nie będzie problemem.