Wiklinowe fotele i krzesła

Wiklina sprawia, że wnętrze wygląda bardzo przyjaźnie i przytulnie. Pasuje zarówno do pomieszczeń w stylu rustykalnym, jak i w stylu nowoczesnym. Aby stworzyć niepowtarzalny, ciepły klimat wnętrza wystarczy zaledwie kilka wiklinowych elementów, jednym z nich może być fotel bądź krzesło.

Na rynku istnieje bardzo duży wybór foteli i krzeseł z wikliny, a ich ceny wcale nie są wygórowane, zatem warto zainwestować w trwały, naturalny mebel, który nada charakteru naszemu wnętrzu.

Fotele

Dzięki różnorodności, możemy wybrać taki fotel, który będzie pasował do mebli znajdujących się w naszym mieszkaniu czy koloru ścian. Delikatności i subtelności doda wnętrzu biały, wiklinowy fotel z oparciami, świetnie pasujący do pastelowych ścian (np. niebieskich, zielonych, różowych). Taki fotel wygląda wspaniale w otoczeniu zieleni – w ogrodzie lub na balkonie na którym chcemy urządzić sobie zaciszny kącik (zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się także na wiklinowe ogrodzenie oraz doniczki) Biały fotel idealnie komponuje się w sypialni a także w dużej łazience, przy toaletce. Aby uzyskać styl bardziej surowy i rustykalny, warto zdecydować się na wiklinę malowaną na ciemny kolor – brązowy lub czarny. Jeżeli chcecie ocieplić wnętrze, najlepiej zdecydować się na tradycyjną, niemalowaną wiklinę.

Dużym zainteresowaniem cieszą się wiklinowe fotele bujane. Fotel bujany jest idealnym meblem do salonu, w którym chcemy stworzyć przytulny kącik. Często także pojawia się na werandach, tarasach i ogrodach. Fotele te dostępne są również w różnych wariantach kolorystycznych, najlepiej prezentują się niemalowane oraz białe.

Jeżeli masz dużo wolnej przestrzeni w domu, na tarasie bądź ogrodzie, możesz zdecydować się na fotel wiszący. Taki fotel wyposażony jest w specjalny stojak, zatem jeżeli chcemy postawić go w ogrodzie, nie musimy martwić się, że nie będziemy mieli możliwości przymocować go do sufitu. Fotele bardzo efektownie wyglądają również w mieszkaniach oraz na tarasach. Mają różne kształty (kule, łezki) i różne wielkości, dzięki czemu na pewno dobierzecie coś do swojego wnętrza. Możecie ozdobić go dużą ilością poduszek.

Bardzo eleganckim a zarazem wygodnym meblem jest także fotel okrągły z wikliny, wyściełany bardzo grubą, białą poduchą. Cena nie jest wygórowana, natomiast wygoda i komfort gwarantowane! Poducha sprawia, iż grube pręty nie wbijają się w ciało. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w przypadku każdego mebla z wikliny.

Poduszki często znajdują się w zestawie, jednakże w przypadku ich braku, lepiej zainwestować i zaopatrzyć się w nie. Istnieje duży wybór poduszek na fotele z wikliny, w różnych kolorach i kształtach, w atrakcyjnych cenach.

Krzesła

Każdy pragnie, aby jego serce domu, którym jest kuchnia, była przytulna, wszak cała rodzina spędza w niej dużo czasu. Aby ocieplić jej wnętrze, warto umieścić w niej wiklinowe krzesła, które świetnie zgrają się z drewnianym stołem. Krzesła z wikliny prezentują się świetnie również w jadalni. Dostępne są w różne kolory i modele (z oparciami ozdabianymi, zwykłymi etc.). Na pewno wybierzecie coś dla siebie!