Szafki, półki, komody, regały do łazienki

Łazienka to miejsce, które musi być zarówno praktyczne jak i przytulne. Spędzamy w niej  niewiele czasu, zazwyczaj spiesząc się, dlatego powinniśmy mieć w niej wszystko pod ręką.  Jednakże czasem pragniemy odprężyć się po całym męczącym dniu, robiąc sobie długą kąpiel w blasku świec, wtedy z kolei pragniemy, aby w łazience zachowany był porządek i ład, a każdy zbędny przedmiot, który psuje naszą harmonię, powinien być głęboko schowany.

W łazience trzymamy mnóstwo kosmetyków, przedmiotów do higieny czy ubrań. Wszystko to zajmuje mnóstwo miejsca i nie wygląda estetycznie ani elegancko leżąc na półkach, dlatego staramy się  ukrywać w szafkach jak najwięcej tych przedmiotów. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż łazienka wygląda wtedy subtelnie i reprezentacyjnie, jednakże dla posiadaczy małych łazienek jest to o tyle niepraktyczne, że każdego ranka, spiesząc się, muszą przegrzebywać wszystkie szafki w poszukiwaniu potrzebnych przedmiotów i tworząc przy tym bałagan. Jak więc pogodzić praktyczność z elegancją? To bardzo proste – wystarczy, aranżując wnętrze, wybrać drobne elementy i meble z wikliny, które spasują do każdego rodzaju i wielkości łazienki. Myślisz, że wiklina sprawdza się tylko w ogrodzie lub jako świąteczna ozdoba? Błąd!

Meble łazienkowe z wikliny zajmują mało miejsca, natomiast z pewnością pomieszczą większość waszych kosmetyków i przedmiotów ze względu na dużą ilość szuflad i przegródek. Ponadto sprawią, że wnętrze będzie ciepłe i klimatyczne.

Świetnym rozwiązaniem na pomieszczenie wszystkich przedmiotów łazienkowych będzie zakup wiklinowej szafki łazienkowej, która posiada kilka szuflad. Zajmuje mało miejsca, natomiast do każdej szuflady możemy schować coś innego. Dzięki regałowi wszystko mamy pod ręką, ale nie w widocznym miejscu. Istnieje bardzo duży wybór takich wiklinowych regałów. Możemy kupić regał tylko z szufladami (wszystkie takie same), lub z szufladami o różnej wielkości (np. dwie duże i kilka małych). Istnieją także regały, w których połowę zajmują szafki wiklinowe, a druga połowa posiada zamykane, drewniane drzwiczki, za którymi znajdują się półki. Możemy zdecydować się również na szafki ścienne, dzięki którym także zaoszczędzimy mnóstwo miejsca. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza przy drobnych przedmiotach, które chcemy schować (kremy, perfumy, drobne kosmetyki). Mają dużo półek, szufladek i regałów.

Do ściany możemy także przymocować pojedyncze półki wiklinowe, na których można położyć najpotrzebniejsze rzeczy. Półki posiadają ozdobną „obwódkę” dzięki której nic z niej nich nie spadnie na ziemię.

W przypadku większych przedmiotów (ręczniki, płyny w większych butelkach) najlepiej sprawdzą się wiklinowe komody. Są wykonane bardzo solidnie, a ponadto wyglądają elegancko. Wiklinowe szuflady są obszerne, często wyłożone są tkaniną, po to, aby nie zawadzać przedmiotami o wystające kawałki wikliny. Tkanina jest tak przymocowana, aby z zewnętrznej strony wystawał jej fragment, co wygląda bardzo elegancko.