Ozdobne pudełka, kule, dekoracje świąteczne

Dekorowanie mieszkania przed świętami sprawia domownikom wiele radości, a także  wprowadza ich w miłą, świąteczną atmosferę. Ozdobione mieszkanie wygląda niepowtarzalnie i przypomina o wyjątkowym okresie czasu. Jednak wiele strażniczek domowego ogniska boryka się wcześniej z problemem, jak ozdobić mieszkanie? Jakich elementów dekoracyjnych użyć i w którym miejscu? Podpowiadamy, jak ozdobić swoje mieszkanie za pomocą ozdób z wikliny. Takie ozdoby prezentują się niezwykle elegancko. Dzięki nim mieszkanie stanie się nastrojowe i przytulne.

Możecie użyć pojedynczych ozdób, na przykład wiklinowych kuli i gwiazd, które wspaniale ozdobią wnętrze i nadadzą mu świątecznego charakteru. Gwiazdy możecie umieścić na drzwiach frontowych, oknie, ścianie. Najlepiej wyglądają zawieszone. Kule można położyć w dowolnym miejscu – na świątecznym stole, parapecie, na gzymsie kominka. Możecie przewiązać je ozdobną, grubą, czerwoną wstążeczką i przytwierdzić do sufitu tak, aby swobodnie zwisały. Pięknie prezentują się także przytwierdzone do karnisza, swobodnie opadające na firankę.

Możecie także zdecydować się na wiklinowe obręcze. W tym przypadku możecie zaszaleć i ozdobić je bombkami, kokardkami i świerkiem. Obręcz może posłużyć wam za stelaż, który całkowicie pokryjecie świerkiem i udekorujecie świątecznymi ozdobami. Taki stroik  zdecydowanie upiększy świąteczny stół. Możecie także ozdobić obręcz w inny sposób – umieszczając w niej np. gwiazdy betlejemskie (żywe lub sztuczne). Takich obręczy z gwiazdami można zrobić kilka i rozmieścić je w różnych miejscach w mieszkaniu.

Ozdoby z wikliny świetnie wyglądają również na choince. Jeżeli nie lubicie przepychu i preferujecie skromną dekorację świątecznego drzewka, możecie postawić na drobne ozdoby z wikliny papierowej. Są bardzo tanie, mają różne kształty (gwiazdki, serduszka, aniołki etc.). Możecie także ozdobić choinkę kulami do dekoracji. Pięknie wyglądają zwłaszcza żywe, duże drzewka ozdobione takimi kulami, z gwiazdą na szczycie.

A co powiecie na wiklinową choinkę? Jest to bardzo niebanalna ozdoba, pięknie prezentująca się na stoliku. Najczęściej takie choinki robione są z wikliny papierowej, malowanej na kolor zielony. Kupicie je już ozdobione.

W przypadku świąt Wielkanocnych, możecie wybrać wszelkie koszyczki z wikliny, które posłużą wam jako koszyk na święconkę, później zaś możecie w nim umieścić np. bukiet wiosennych kwiatów czy bazi.

Oczywiście mieszkanie powinno się przyozdabiać przez cały rok, w zależności od okazji i pory roku. Najczęściej, ciesząc się z nadejścia wiosny, staramy się wpleść wiosenne elementy w aranżację naszego wnętrza, wybieramy wtedy bukiety z żywych, polnych kwiatów, jasne, pastelowe kolory, możemy do tego dołączyć również ozdobne pudełka z wikliny. Jest to o tyle praktyczne, iż nie dość, że ozdabiamy nimi mieszkanie sprawiając, że wnętrze jest jasne i przytulne, to chowamy tam wszystkie potrzebne i niepotrzebne rzeczy. Takie pudełka pasują do każdej okazji i pory roku.