Meble wiklinowe do ogrodu

Ogród do miejsce, w którym z chęcią spędzamy swój wolny czas, bowiem nic tak nie relaksuje, jak przebywanie w ciszy i otoczeniu natury. Nie wszyscy jednak są szczęściarzami posiadającymi duży ogród pełen zieleni. Tak czy inaczej większość z nas ma chociażby balkon czy taras, zatem postarajmy się, aby, niezależenie od tego, czy mamy ogromny ogród czy też maleńki balkonik w centrum miasta, zaaranżować to miejsce w sposób ciekawy i oryginalny. Sami zobaczycie, że dobrze zaprojektowana przestrzeń stanie się ulubionym miejscem dla was, domowników i gości, bowiem wszyscy czujemy się dobrze tam, gdzie panuje harmonia, porządek i oryginalność.

Ogród, balkon czy taras spełniają istotną funkcję głównie w okresie wiosny i lata, bowiem wtedy spędzamy w nim mnóstwo czasu rozkoszując się piękną pogodą i świeżym powietrzem. To, czy będziemy czuć się dobrze i komfortowo, w dużej mierze zależy nie tylko od otoczenia, ale i od mebli, ciężko zaś zrelaksować się nawet w najpiękniejszym ogrodzie, siedząc na brudnym, trzeszczącym i rozpadającym się krześle z plastiku. Zadbajmy zatem o to, aby było nam miło ze względu na otoczenie natury, i komfortowo ze względu na wygodne meble.

Świetnym rozwiązaniem będzie wybór mebli ogrodowych z wikliny. Wiklina bowiem idealnie komponuje się z zielenią wprowadzając niezwykle sielankowy charakter. Sprawia też, że czujemy się niezwykle dobrze i komfortowo. Tak jak w przypadku mebli wiklinowych do salonu, tak w przypadku mebli do ogrodu, możemy zakupić cały komplet. W skład najmniejszego zestawu wchodzą dwa wiklinowe fotele z oparciami, oraz okrągły, wiklinowy stolik. Na taki komplet mogą pokusić się osoby posiadające niewielki balkon lub taras, gdyż meble nie zajmują dużo miejsca, a dzięki nim upiększymy i wysubtelnimy niewielką przestrzeń. Meble te będą wyglądać uroczo zwłaszcza w otoczeniu kolorowych kwiatów. Znajdziecie je w różnych kolorach, największą popularnością cieszą się jednak brązowe oraz białe. Najtańszy komplet można nabyć już w granicach 200 – 400 zł. Ceny zależne są od tego, czy w skład zestawu wchodzą poduszki na fotele, czy nie.

Jeżeli posiadacie duży taras bądź ogród, idealnym rozwiązaniem będzie zakup większego zestawu. W skład takich większych kompletów wchodzą na przykład cztery fotele (lub krzesła) oraz stolik/ława z wikliny, lub dwuosobowa sofa, dwa fotele i stolik/ława. Meble świetnie prezentują się w otoczeniu zieleni bądź na dużym tarasie, wśród kwiatów. Komplet obejmuje zazwyczaj meble bez poduszek, dzięki czemu możecie dobrać je sami w dowolnym kolorze i wzorze tak, aby pasowały do otoczenia. Najtańsze komplety znajdziemy już w granicach 500 zł.

Możecie pokusić się także na komplet składający się z sześciu foteli oraz stolika/ławy. Koszt najtańszego zestawu to ok. 500 – 700 zł.

Jeżeli wybieracie zestaw składający się z samych foteli bądź krzeseł, możecie również zdecydować się na dokupienie wiklinowej ławki. Ławki prezentują się bardzo elegancko zarówno na tarasie, przy ścianie domu jak i w ogrodzie. Koszt dwuosobowej ławeczki z oparciami to ok. 200 zł.