Jak urządzić wiklinową sypialnię?

Mówi się, że sercem domu jest kuchnia, sypialnia zaś powinna być dla nas czymś na wzór bezpiecznego i przytulnego azylu, w którym możemy się zregenerować, odpocząć i nabrać sił. Jest to wręcz intymne pomieszczenie, o którego aranżację musimy szczególnie zadbać. Raczej nie powinniśmy wybierać do niej ostrych barw (na przykład mocno czerwonych ścian, które wzbudzają agresję), a także nagromadzać mnóstwo mebli i przedmiotów z różnych tworzyw. Najlepiej stworzyć harmonijne, jasne i ciepłe wnętrze, które sprawi, że sypialnia będzie wywoływać w nas pozytywne skojarzenia i chętnie będziemy w niej odpoczywać. Jeżeli zdecydujecie się na wiklinowe meble bądź drobne elementy, na pewno osiągniecie taki efekt.

Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni. Musi prezentować się pięknie, a równocześnie być wygodne. Najczęściej decydujemy się na duże, nieskładane łóżko, które spełnia jedną i drugą funkcję. Możemy zatem pozwolić sobie na elegancję połączoną z trwałością, decydując się na łóżko wiklinowe. Łóżko zdecydowanie sprawdzi się zwłaszcza w niewielkiej sypialni, gdyż nada wnętrzu niezwykle przytulny charakter. Możemy zdecydować się na łóżko jednoosobowe lub małżeńskie. Nieprawdą jest, że łóżka wiklinowe trzeszczą, są niewygodne i nietrwałe, gdyż wykonywane są bardzo solidnie – konstrukcja jest drewniana, z kolei wykończenia (zagłówki, obramowania) są wiklinowe. Z kolei to, czy łóżko będzie wygodne zależy od materaca, jaki do niego wybierzecie, a nie od tworzywa, z jakiego wykonane są wykończenia. Jedynym minusem jest fakt, iż gromadzi się w nim sporo kurzu, dlatego nie polecamy takiego łóżka alergikom.

Łóżko idealnie komponuje się z jasnymi bądź pastelowymi ścianami w sypialni, oraz z drewnianymi stolikami czy komodami. Rewelacyjnie skomponują się z nim drobne, wiklinowe dodatki – szafki czy półki. Łóżka najczęściej znajdziemy w kolorze jasny brąz (niemalowane). Często też ich wykończenia są połączeniem wikliny i rattanu.

W przytulnej sypialni, pięknie zaprezentuje się także lustro z wiklinowymi ramami. Nada wnętrzu rustykalnego, sielankowego charakteru. Ramy znajdziemy w różnych kolorach (czarne, białe, jasny brąz) i różnej grubości, a także w różnych kształtach (okrągłe, podłużne, prostokątne).

Do wiklinowego łóżka świetnie spasuje także wiklinowy abażur czy żyrandol. Ceny są bardzo kuszące, a wygląd rewelacyjny! Możecie osłonić nim lampę na suficie, bądź małe lampki nocne z dwóch stron łóżka.

Świetnym elementem sypialni jest również modny ostatnio parawan. Jeżeli zdecydujecie się na wiklinowe łóżko, warto zachować nastrojowy i przytulny charakter i pokusić się również na parawan w tym samym kolorze. Jest to zarówno funkcjonalny jak i przydatny element.

W sypialni można także umieścić wiklinowy, okrągły stolik z szybą. Wygląda bardzo elegancko, zwłaszcza, gdy postawimy obok niego wygodny fotel z wikliny.

Całość dopełnią wiklinowe szafki, komody czy półki na ścianę w kolorze pasującym do pozostałych mebli. Obecnie istnieje bardzo duży wybór szafek i półek (zwykłe, z drzwiczkami, wysuwane, wysokie, niskie etc.) zatem każdy znajdzie coś dla siebie.